• Välkommen till Visby Bilcity

    Färjeleden 7 i Visby

Bilförsäljning

Anders Lagerqvist
Säljare VW & begagnat

0498-28 29 23
anders.lagerqvist@visbybilcity.se

Fredrik Lundqvist
Säljare VW Transport & begagnat

0498-28 29 12
fredrik.lundqvist@visbybilcity.se

Magnus Mattsson
Säljare Skoda & begagnat

0498-28 29 21
magnus.mattsson@visbybilcity.se

Fredrik Johansson
Säljare Begagnat

0498-28 29 26
fredrik.johansson@visbybilcity.se

Claes Åberg
VD

0498-28 29 11
claes.aberg@visbybilcity.se

Fredrik Wikebo
Försäljningschef nya & begagnade bilar

0498-28 29 16 
fredrik.wikebo@visbybilcity.se

Linda Paulsson
Säljare SEAT & begagnat

0498-28 29 24
linda.paulsson@visbybilcity.se

Linus Lundqvist
Bilkoordinator

linus.lundqvist@visbybilcity.se

Servicecenter

Maria Håkansson
Servicechef

0498-28 29 44
Maria.Hakansson@visbybilcity.se

Emmie Dahlberg
Verkmästare

0498-28 29 43
emmie.dahlberg@visbybilcity.se

Håkan Hellgren
Servicerådgivare

0498-28 29 40
hakan.hellgren@visbybilcity.se

Hannah Gahne
Servicerådgivare

0498-28 29 40
hannah.gahne@visbybilcity.se

Erik Furuhäll
Servicerådgivare

0498-28 29 40
erik.furuhall@visbybilcity.se

Ann-Sofie Mattsson
Reservdelsman

0498-28 29 30
ann-sofie.mattsson@visbybilcity.se

Niclas Brostedt
Reservdelsman

0498-28 29 30
niclas.brostedt@visbybilcity.se

Kenth Ahlqvist
Reservdelsman

0498-28 29 30
kenth.ahlqvist@visbybilcity.se

Jan Thunholm
Leveranskoordinator

0498-28 29 40
jan.thunholm@visbybilcity.se

Verkstad

Sylve Nilsson
Tekniker

sylve.nilsson@visbybilcity.se

Anders Hallenbring
Tekniker

anders.hallenbring@visbybilcity.se

Bert Johansson
Tekniker

bert.johansson@visbybilcity.se

Christer Wetterlund
Tekniker

christer.wetterlund@visbybilcity.se

Oliver Olofsson
Tekniker

oliver.olofsson@visbybilcity.se

Chorina Hallenbring 
Tekniker

chorina.hallenbring@visbybilcity.se

Alicia Martinsson
Tekniker

alicia.martinsson@visbybilcity.se

Petter Sjödoff
Tekniker

petter.sjodoff@visbybilcity.se

Victor Sandler
Mekaniker

victor.sandler@visbybilcity.se

Joel Stenberg
Mekaniker

joel.stenberg@visbybilcity.se

Erik Angelmyr
Mekaniker

Administration

Roselie Bäckström
Administratör

0498-28 29 13
roselie.backstrom@visbybilcity.se

Claes Åberg
VD

 0498-28 29 11 
claes.aberg@visbybilcity.se

Yvonne Henriksson
Administratör

0498-28 29 14

Linda Åberg
Kvalitetsansvarig

0498-28 29 19
linda.aberg@visbybilcity.se